صفحه اول > مقالات

 

 

بهبود قابلیت های امنیتی IE توسط Windows XP SP2

 

با سرویس پک۲ (SP2) کاربران IE قادر خواهند بود قابلیت های جدیدی را برای حفظ حریم شخصی و امنیت سیستم  به مرورگر خود بیفزایند. این قابلیت ها در واقع در جهت افزایش آگاهی کاربران از خطراتی است که امنیت سیستم را تهدید می نمایند. در صورتی که کاربر اقدام به گرفتن فایل های مشکوک از اینترنت  کند و یا  سایت های وب بدون اجازه و اطلاع کاربر، برنامه ای را بر روی دستگاه اجرا  کنند، مرورگر مجهز به SP2 این فعالیت ها را متوقف نموده، هشدارهای لازم را به کاربر می دهد.

در این مقاله سه قابلیت جدید مرورگر مورد بحث قرار می گیرند:

·         نوار اطلاعات

·         مسدود کننده Pop-up

·         مدیر Add-on

 

نوار اطلاعات

این نوار برای ابلاغ هشدارهای سیستم نسبت به نقض اصول امنیتی به مرورگر IE اضافه شده است. هرگاه وب سایت هایی که کاربر در حال مشاهده آنهاست بدون اجازه کاربر اقدام به اجرای برنامه بر روی دستگاه نمایند، و یا خود کاربر فایلی را از اینترنت دریافت نماید که امکان آلودگی آن وجود داشته باشد هشدارهای لازم برای آگاهی کاربر از طریق این نوار ابزار اعلام می گردد.

این نوار ابزار دقیقا زیر نوار آدرس قرار دارد و به تصمیم گیری در مورد downloadها، پنجره های pop-up مسدود شده و سایر وقایعی که در مرورگر اتفاق می افتد کمک می کند. نوار ابزار اطلاعات تنها در شرایطی ظاهر می شود که پیامی داشته باشد و بنابراین فضای مفید مرورگر را در موارد غیر ضروری اشغال نمی نماید.

 

 

اطلاعات بیشتر در مورد نوار اطلاعات

 

مسدود کننده Pop-up

این مسدود کننده به صورت پیش فرش در IE فعال است و اجازه فعالیت بیشتر پنجره های Pop-up را می گیرد.

 

 

اطلاعات بیشتر در مورد مسدود کننده Pop-up

 

مدیریت Add-on

Add-on برنامه ای است که به مرورگر افزوده می شود تا تجربه مرور وب را شخصی، جذاب تر و موثر تر نماید. از جمله این برنامه ها می توان به نوارابزارهای خاص و اشاره گر گرافیکی موس اشاره نمود. در بعضی از موارد این برنامه ها باعث می شوند که فعالیت IE متوقف شود. در این صورت مدیر Add-on می تواند دلیل این مشکل را بیابد و کاربر با استفاده از این ابزار قادر خواهد بود برنامه Add-on  را غیرفعال یا به روز نموده، این اشکال را به مایکروسافت گزارش کند.

 

 

اطلاعات بیشتر در مورد مدیر Add-on