صفحه اول > اخبار و هشدارها

 

ابزار ضدهویت ربایی Firefox

 

25 مه 2005 - 4 خرداد 1384

شرکت خدمات اینترنتی Netcraft نسخه ای از نوارابزار خود را برای Firefox منتشر کرد. به گفته این شرکت، ابزار مزبور به کاربران کمک می کند تا در دام حملات هویت ربایی گرفتار نشوند.

نوارابزار Netcraft سایتهای هویت ربایی را که کاربران گزارش کرده اند، بلوکه می کند. نسخه ای از این ابزار از ماه دسامبر سال گذشته میلادی برای مرورگر IE ارائه شده است.Netcraft روی سایت خود اعلام کرده است که از آن زمان بیش از 7 هزار سایت هویت ربا شناسایی و بلوکه شده اند.

هویت ربایی در واقع نوعی حمله است که در آن سعی می شود با فریب کاربر و جلب اعتماد وی، اطلاعات مهم و حساسی مانند کلمه عبور و یا مشخصات کارت اعتباری کسب شود.

ابزار ارائه شده توسط Netcraft علاوه بر بلوکه کردن سایتهای هویت ربا، امکانات دیگری را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد تا در هنگام مرور وب مراقبتهای امنیتی را لحاظ کنند. برای مثال در هنگام مرور یک سایت اطلاعاتی مانند شهرت و محبوبیت آن، کشوری که میزبان سایت است و میزان خطر احتمالی آن به کاربر نمایش داده می شود.

این نوارابزار روی تمامی سیستم عاملهایی که Firefox‌ را پشتیبانی می کنند قابل نصب است. برای دریافت آن می توانید به سایت Netcraft سری بزنید.